Melaleuca on Facebook

Jak pozbyć się trądziku ?

22/05/2017

W sklepach znajdziemy wiele specyfików na trądzik. Różnią się one swoimi składnikami oraz przeznaczeniem. Niestety, nie wszystkie z nich są skuteczne. Jak wybrać te najlepsze?


Środki na trądzik powinny zawierać odpowiednie składniki zapobiegające pojawianiu się wyprysków i regulujące przetłuszczanie się skóry. Powinny one również nawilżać skórę, działać antybakteryjnie. Jak pozbyć się trądziku? W jego leczeniu dobrze sprawdzają się także naturalne preparaty, na przykład olejek z drzewa herbacianego, który znany jest ze swoich antyseptycznych właściwości.


Także dobrze sprawdzają się maseczki wykonane z glinek kosmetycznych, które zawierają wartościowe minerały. Warto też wypróbować preparaty z aloesem, który koi skórę trądzikową i nawilża ją. Należy też pamiętać o jej regularnym oczyszczaniu i peelingach, które pomagają w pozbyciu się martwego naskórka.


Jeżeli chcesz kupić olejek z drzewa herbacianego gotowy do użycia po rozcieńczeniu, znajdziesz do w sklepie: http://melaleuca.com.pl/index.php?route=product/product&path=62&product_id=57&limit=100.