Melaleuca on Facebook

Skuteczne maści na trądzik

22/05/2017

 Z trądzikiem można walczyć na wiele różnych sposobów. Znalezienie tego idealnego nie zawsze jest takie łatwe, ponieważ każda cera jest inna. Nie można się jednak poddawać i warto testować różne środki, także maści, które kupimy w aptece. Co warto wybrać?


Maści na trądzik są przeznaczone głównie do stosowania punktowego na wypryski. Zawierają silnie skoncentrowane składniki, które wysuszają wypryski i powodują, że ładnie się goją.


Wśród popularnych maści na pryszcze znajdują się maść ichtiolowa, maść z propolisem, dobrze sprawdzają się też maść na trądzik z cynkiem i zawierająca nadtlenku benzoilu. Wspomagająco można stosować też maść ochronną z witaminą A czy maść nagietkową.


Można też stosować uzupełniająco specjalne olejki, na przykład na trądzik rekomendowany jest olejek z drzewa herbacianego (tea tree oil), który ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Można kupić go w formie roztworu wodnego na stronie internetowej: http://melaleuca.com.pl/index.php?route=product/product&path=62&product_id=57&limit=100.