Melaleuca on Facebook

Preparaty na trądzik z olejkiem z drzewa herbacianego – Tea Tree Oil. Warto je sprawdzić!

22/05/2017

Masz trądzik i chcesz walczyć z nim skutecznie? W takim przypadku przetestuj te preparaty na trądzik, które zawierają olejek z drzewa herbacianego.


Olejek z drzewa herbacianego (Tea Tree Oil) jest specyfikiem o naturalnych właściwościach antyseptycznych i dezynfekujących, który niszczy bakterie, grzyby oraz wirusy. Jest on pozyskiwany z drzewa herbacianego rosnącego w Australii oraz w Nowej Zelandii. Olejek ten zawiera liczne prozdrowotne składniki, które odpowiadają również za jego wszechstronne zastosowanie.


Bardzo dobrze olejek z drzewa herbacianego uzupełnia preparaty na trądzik, na przykład dodawany jest do kremów czy toników. Można też stosować jego roztwór do przemywania zmian trądzikowych (do kupienia pod adresem: http://melaleuca.com.pl/index.php?route=product/product&path=62&product_id=57&limit=100).


Ponadto olejek ten polecany jest do stosowania przy innych problemach skórnych, na przykład na rany, oparzenia, opryszczkę wargową, grzybicę stóp i paznokci. Można też zastosować go na ukąszenia owadów, stany zapalne dziąseł czy do prania i odkażania pieluszek dziecięcych.