Melaleuca on Facebook

Dlaczego warto wybrać kosmetyki do cery trądzikowej z olejkiem z drzewa herbacianego?

22/05/2017

Na sklepowych półkach możemy znaleźć wiele różnych środków przeznaczonych do leczenia trądziku. Wyróżniają się one specjalnymi składnikami, które zapobiegają powstawaniu wyprysków oraz przyspieszają ich gojenie oraz regulują wydzielanie sebum. Jednym z najskuteczniejszych preparatów jest tego rodzaju jest olejek z drzewa herbacianego.


Olejek z drzewa herbaciane, czyli Tea Tree Oil jest pozyskiwany z drzew herbacianych rosnących w Australii oraz w Nowej Zelandii. Znany jest z posiadania szerokiej gamy składników o działaniu bakteriobójczym oraz grzybobójczym.


Olejek ten stosowany jest w licznych kosmetykach – najczęściej zawierają go kosmetyki do cery trądzikowej, ponieważ potrafi on dobrze zapobiegać wypryskom oraz przyspieszać ich gojenie. Można stosować go między innymi jako sam olejek w roztworze, na przykład na wypryski, ale również w sprzedaży znajdziemy kosmetyki zawierające ten olejek, na przykład mydła, żele do mycia twarzy, kremy, toniki.


Jednym z dobrych preparatów na trądzik jest kremożel Tialo, który zawiera olejek z drzewa herbacianego i łagodzący aloes. Można zakupić go na stronie pod adresem: http://melaleuca.com.pl/index.php?route=product/product&path=62&product_id=50&limit=100.