Melaleuca on Facebook

Apteczka turysty

22/05/2017

Zbliża się okres urlopowy. Przed nami podróże dalekie i bliskie. Aby wyjazd był udany, warto zabezpieczyć się przed zdrowotnymi niespodziankami i skompletować dobrą apteczkę podróżną.

Co powinniśmy ze sobą zabrać?

Po pierwsze: elektrolity w proszku. Przydadzą się w przypadku biegunki, wymiotów oraz w sytuacjach związanych z aktywnością fizyczną, np podczas wędrówek  górskich lub  wycieczek rowerowych.

W aptekach jest trochę preparatów tego typu dostępnych bez recepty, np Dicodral 60.

Przy ostrej biegunce, oprócz elektrolitów trzeba zastosować mocniejsze leczenie. Proponuję włożyć do apteczki Nifuroksazyd 200, od niedawna dostępny bez recepty. Dawka lecznicza wynosi 800 mg/dobę, czyli 4 tabletki dziennie.

Z leków przeciwbólowych najlepiej wziąć Paracetamol, bo nie podrażnia żołądka  oraz tabletki No-Spa działające rozkurczowo.

Następnie wrzucamy  do apteczki tubkę Altacetu w żelu na wszelkie stłuczenia i skręcenia oraz Panthenol w piance na oparzenia słoneczne.

Zostają nam jeszcze drobne skaleczenia, otarcia, ukąszenia owadów. Na te przypadłości najlepiej podziała olejek Tea Tree. Jedna mała buteleczka rozwiąże nam kilka problemów.

Dokładamy  jeszcze  środki opatrunkowe / plaster, gaziki, bandaż/  i możemy wyruszać w świat.

Pamiętajmy  też o lekach, które bierzemy  na co dzień.