Melaleuca on Facebook

Cenny,a nawet bezcenny aloes

25/06/2017

Aloes jest rośliną o  mięsistych, szerokich, ostro zakończonych liściach. Znany był już w czasach starożytnych.
Uważa się że egipskie piękności  Kleopatra  i Nefretete stosowały go do pielęgnacji skóry. Sok z aloesu miał eliminować przykry zapach potu, z kolei puder na bazie aloesu rozświetlał  skórę wokół oczu.
W XVII wieku został sprowadzony do południowej Europy, gdzie szybko stał się popularną rośliną leczniczą.
 
Najnowsze badania potwierdziły wielokierunkowe działanie aloesu i udowodniły, że  jest nie tylko  wspaniałym kosmetykiem, ale ma również właściwości lecznicze.
 
W miąższu aloesowym znajdują się minerały, aminokwasy, witaminy, enzymy, polisacharydy i inne związki, które mają dobroczynny wpływ na stan skóry. Ze względu na właściwości buforujące jest on regulatorem korygującym i stabilizującym równowagę kwasowo-zasadową skóry.
Aloes dobrze się wchłania, a ponadto zapewnia prawidłowe nawilżenie  skóry przez długi czas. Ze względu na zawartość związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry oczyszcza ją,  ujędrnia i regeneruje   oraz poprawia jej ukrwienie.  Dostarcza antyoksydanty pomagające zwalczać wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Ma naturalne filtry UV oraz takie samo pH jak skóra ludzka.
Posiada silne właściwości antybakteryjne, dzięki czemu neutralizuje zapach potu.
 
Dodatkowo aloes ma udowodnione działanie przeciwzapalne i wspomagające gojenie.
Łagodzi oparzenia termiczne i słoneczne, zmniejsza świąd, wspomaga leczenie trądziku.  Zmniejsza wypadanie włosów i poprawia nawilżenie skóry głowy.
Jest również świetnym kosmetykiem do pielęgnacji włosów. Nawilża je, ułatwia ich rozczesywanie, regeneruje suche, zniszczone włosy.
 
Firma Melaleuca stworzyła linię produktów o wysokiej  zawartości  aloesu.
Jest to  Seria Aloe Vera. Zapraszamy do zapoznania się z nią i rozpoczęcia przygody z aloesem.