Melaleuca on Facebook

Firma Melaleuca Poland Sp. z o.o.

Firma Melaleuca Poland Sp. z o.o. powstała w 1996 r. jako Firma Australijsko - Polska z siedzibą w Gliwicach. W grudniu tego samego roku przejęła od Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach Zakład Naukowo - Produkcyjny zlokalizowany w Mikołowie. Wraz z nim uzyskała licencję, na produkcję zasypki przeciwgrzybiczej Proftin T. W połowie 1997 roku Spółka rozpoczęła konfekcjonowanie kosmetyków australijskich na bazie olejku drzewa herbacianego - Tea Tree Oil, firmy THURSDAY PLANTATION Lab. Ltd. Ze względu na zawartość Tea Tree Oil kosmeceutyki te mogą służyć do wspomagania leczenia różnych chorób skórnych, jak grzybica, łuszczyca, trądzik, itp.

Rok później w oparciu o własną recepturę rozpoczęto produkcję zasypki 'Proftin-M' zawierającej 1% olejku drzewa herbacianego oraz zasypki 'Proftin-G' (bez udziału olejku), z przeznaczeniem profilaktycznym dla osób stosujących obuwie robocze (górnicy, hutnicy, itp.). Firma jest także importerem i producentem preparatów kosmetycznych na bazie aloesu (Aloe Barbadensis).

Od samego początku działalności Melaleuca Poland Sp. z o.o. współpracuje z jednostkami badawczo-naukowymi, których opinie i wyniki badań są wykorzystywane przy udoskonalaniu technologii produkcji i receptur wytwarzanych preparatów. Badania przeprowadzone między innymi przez: Śląską Akademię Medyczną w Katowicach, Wojskową Akademię Medyczną, Fundację Akademii we Wrocławiu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu, potwierdzają antyseptyczne (bakterio- i grzybobójcze) właściwości oferowanych preparatów oraz ich ponadprzeciętną skuteczność w profilaktyce i wspomaganiu leczenia chorób skóry.

Gwarancją wysokiej jakości naszych produktów jest wdrożony w 2004 roku System Zarządzania Jakością ISO 9001. W roku 2008 firma została uhonorowana wyróżnieniem EKO-LAUR 2008 za serie preparatów na bazie olejku herbacianego i aloesu. W lipcu 2013 raku w firmie został wdrożony sysyem GMP - Dobrej Praktyki Produkcji. W Październiku tego samego roku firma otrzymała certfikat GMP jednostki certyfikujacej TUV NORD Polska sp. z o.o..

Wysoka jakość produktów, a także niska cena sprawia, że można je znaleźć w większości dużych hurtowni farmaceutycznych, w aptekach, zielarniach, supermarketach, sklepach internetowych. Produkty nasze stosowane są na masową skalę w przemyśle: wydobywczym, hutniczym, energetycznym, rolniczym, przetwórczym i spożywczym. Podadto w ogólnie dostępnych łaźniach, kąpieliskach i basenach.

Dla uzyskania pełniejszej informacji o firmie Melaleuca Poland Sp. z o.o., jej działalności i jej proponowanych kosmetykach zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.