Park maszynowy

melaleuca
park maszynowy

Urządzenia zakupione w ramach wsparcia przy realizacji projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020  Działanie 3.2. Innowacje w MŚP.

„Produkcja innowacyjnej pasty do zębów i innych preparatów stomatologicznych”.

      Zakład produkcyjny MELALEUCA POLAND to ponad 20-letnie doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, wykształconą  kadrę administracyjno-kierowniczą (magistrzy Wydziału Chemii Politechniki Śląskiej), którzy chętnie służą wiedzą i pomocą. Jesteśmy firmą, która w 2013 roku wdrożyła i czynnie używa Certyfikowanego Systemu Zarządzania wg PN-EN ISO 22716:2009 „Kosmetyki, Dobre PraktykiProdukcji (GMP), Przewodnik Dobrych Praktyk Produkcji” oraz wg PN EN ISO 9001.

Nasz park maszynowy wyposażony jest między innymi:

Homogenizator [produkcja URLIŃSKI]:

Pojemność robocza: 50 litrów
Ciśnienie wewnątrz zbiornika -1/0,4 bar
Maksymalna temperatura: 95oC

Opis:

Próżnioszczelny mieszalnik homogenizujący przeznaczony jest do produkcji wyrobów kosmetycznych o podwyższonej lepkości z drugiej grupy klasyfikacji płynów – płyny bezpieczne. Służy do wytwarzania produktów w warunkach próżniowych. Efektywne mieszanie, homogenizacja, podgrzanie, chłodzenie substancji składowych, prowadzenie procesu produkcji w ściśle określonych warunkach, kontrolowanych i sterowanych przez elementy automatyki, zapewnie uzyskanie produktów najwyższej jakości. 

Mieszalnikzadaniowy [produkcja URLIŃSKI]:

Pojemność robocza: 40 litrów

Maksymalna temperatura: 90oC

Opis:

Bezciśnieniowy mieszalnik procesowy z płaskądemontowaną pokrywą, mieszadłem kotwicowym z jednokierunkowymi zgarniaczami ibezciśnieniowym płaszczem grzewczym z grzałkami elektrycznymi przeznaczony jestdo uśredniania i termicznej obróbki produktów płynnych w przemyśle kosmetycznymdla komponentów z drugiej grupy klasyfikacji płynów. Mieszalnik procesowy jestwyposażony w elementy zapewniające funkcję chłodzenia przepływem wody przezpłaszcz, grzania do temperatury procesowej. 

Mieszalnik zadaniowy [produkcja URLIŃSKI]:

Pojemność robocza: 200 litrów

Maksymalna temperatura pracy 50oC

Opis:

Bezciśnieniowy mieszalnik zadaniowy przeznaczony jest do przeprowadzenia bezciśnieniowych procesów technologicznych w przemyśle kosmetycznym produktów z drugiej grupy klasyfikacji płynów – płyny bezpieczne.

Urządzenie do napełniania i zamykania tub:

Opis:

Urządzenie służy do napełniania tub termozgrzewalnych (PE lub LA) produktami żelowymi lub pastami, ogrzania  i zamknięcia tuby, oznakowania na zgrzewie oraz odcięcia końcówki ponad zgrzewem. Przed napełnieniem tuby są automatycznie orientowane. Urządzenie dzięki łatwości przezbrajania i regulacji jest optymalne dla wykonywania małych i średnich serii produktów.

×

Cześć!

Napisz w czym możemy Ci pomóc bok@melaleuca.com.pl

× Jesteśmy na Whats App